جمعه , ۲۲ آذر ۱۳۹۸
خانه « دسته‌بندی نشده « ایده‌های خلاقانه‌ی لئوناردو داوینچی (ابداعات و اخترعات جالب داوینچی)
کارهای خلاقانه داوینچی

ایده‌های خلاقانه‌ی لئوناردو داوینچی (ابداعات و اخترعات جالب داوینچی)

چند کار خلاقانه‌ی لئوناردو داوینچی

 

داوینچی کیست

لئوناردو داوینچی یکی از خلاق‌ترین و شاید بتوانیم بگوییم خلاق‌ترین فردی بوده است که در تاریخ از آن یاد می‌شود. نابغه‌ای که توانسته با ابداعات و اختراعات جالب خود نامی بزرگ از خود به‌جای بگذارد. در این مقاله سعی کردم به چند کار خلاقانه لئوناردو داوینچی مثل جملات و ایده‌ها و اختراعات او بپردازم.

 

مطالب مرتبط :  عادات عجیب افراد خلاق

 

  • اما این ایده لئوناردو هم مثل کارهای دیگرش عجیب است. او آن زمان قصد داشت شوالیه‌ای مکانیزه طراحی کند و بسازد. چیزی که لئوناردو داوینچی در ذهن خود داشت شبیه به ربات و پلیس آهنی بود. چیزی که حدود ۵ قرن بعد دانشمندان کشف کردند از روی طراحی‌های صورت گرفته توسط او می‌توان یک شوالیه واقعی را به‌راحتی ساخت! (کاری کرده که ۵۰۰ سال بعد فهمیده‌اند جی بوده!)
  • بازهم یک ایده عجیب از لئوناردو داوینچی این بار برای پرورش خلاقیت. داوینچی معتقد بود نگاه کردن به لکه‌های روی دیوار می‌تواند سبب تحریک خلاقیت بصری شود.
  • سکه تا الآن در دستتان گرفته‌اید! اولین ماشین ساخت سکه را هم لئوناردو داوینچی اختراع کرده است.
  • قیچی تا الآن در دست گرفته‌اید؟ یک وسیله فوق‌العاده کاربردی به نام قیچی را لئوناردو اختراع کرده است.
  • شاید تا الآن رزومه برای استخدام و یا دانشگاه و … نوشته‌اید! جالب است بدانید که ابداع و اختراع رزومه‌های امروزی را هم به داوینچی نسبت می‌دهند.
  • لئوناردو داوینچی ازجمله افراد شناخته‌شده‌ای بود که در دوره رنسانس اروپا از حامی گیاهخواری و گیاه‌خواران بود.
  • لئوناردو داوینچی در پایان زندگی و هنگام مرگ یک جمله جالب دارد و می‌گوید: «من به خدا و انسان توهین کردم، زیرا که اندک کاری برای آنان انجام داده‌ام».
  • نبوغ داوینچی به همین‌جا ختم نمی‌شود و او در زمان خود یک آینده‌پژوه هم بوده است. مثلاً لئوناردو پیش‌بینی کرده بود که روزی از انرژی خورشیدی را به‌صورت گسترده استفاده خواهد شد.
  • هرکجا که نامی از ابداع و اختراع است نام داوینچی می‌درخشد. در بعد نظامی هم لئوناردو داوینچی به مخترع تفنگ‌های دوربین‌دار معروف است و همچنین اولین تک‌تیرانداز هم به‌حساب می‌آید.
  • در بعد کیهانی هم لئوناردو داوینچی نظراتی داشت مثلاً معتقد بود که کره ماه، جو و اقیانوس دارد. لئوناردو فکر می‌کرده سطح ماه باید مملو و پوشیده از آب باشد زیرا ماه خوبی نور را بازتاب می‌دهد.

 

مطالب مرتبط :  7 منبع نوآوری

 

خلاصه:

در این مقاله به چند ایده خلاقانه‌ی لئوناردو داوینچی پرداختم. ایده‌های مختلف او نشانده دهنده‌ی این موضوع است که او در تمامی زمینه‌ها ایده و نظر داشته است. شاید فکر کنید که لئوناردو داوینچی به‌صورت ذاتی این‌گونه بوده ولی داوینچی روزانه تمرینات خاصی را برای افزایش خلاقیت خود انجام می‌داد. شما هم با انجام تمرینات خلاقیت خود را خلاق‌تر کنید.

 

درباره‌ی سعید کیانفر

سلام من سعید کیانفر هستم و در این وبسایت مطالب و یافته های خودم درباره خلاقیت با شما به اشتراک بگذارم.

همچنین ببینید

محر کهای مغزی خلاقیت

۹ محرک‌ مغزی برای تقویت خلاقیت

۱۰ مورد از محرک‌های مغزی برای تقویت خلاقیت  آیا احساس می‌کنید که نیاز به تقویت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *